דלקת שקדים טיפול טבעי

דלקת שקדים היא מצב של התנפחות בלוטות הלימפה הנמצאות בגרון ואשר תפקידן לעזור לגוף לעצור מחוללי מחלה מלחדור לגרון ולמערכת הנשימה. הדיקור הסיני יודע לטפל בדלקת הזו ולחזק את המערכת החיסונית.

מהי דלקת שקדים?

שקדים נפוחים וכואבים הם תופעה מוכרת שיש ילדים שסובלים ממנה רבות. השקדים המתנפחים מעידים על חשיפתם לזיהום. מקור ההתקררות – קצת יותר משני שליש וירוסים וקצת פחות משליש – חיידקים.
פעילות דלקתית זו מלווה בסימנים נוספים – כאב גרון, שקדים נפוחים ואדומים, כאבי בליעה, חום גבוה, שיעול, כאבי ראש,דלקת באוזניים, עייפות, צמרמורות, תחושת התקררות כללית, סימנים לבנים על השקדים, כאבי צוואר, איבוד משקל, קשיים במערכת העיכול, קשיי שינה. הסימנים המוצגים הם סימנים של התקררות. דלקת שקדים נפוצה מאד בקרב ילדים.
נטייה אישית וחולשת מערכת החיסון באופן כללי יחד עם חולשת מערכת השקדים באופן פרטי מייצרת אצל ילדים אלה חולי חוזר בשקדים ודלקות חוזרות. בעבר ילדים עם חזרה כרונית של דלקות שקדים היום מנותחים לכריתת השקדים – היום הנטייה היא לחכות כדי לראות אם אפשר להתגבר על חולשה זו לבד.

דלקת שקדים - שקדים נפוחים

מה אפשר לעשות כשיש דלקת שקדים - שקדים נפוחים?

דלקת שקדים היא ביטוי להתקררות וכשיש התקררות צריך להקשיב לגוף – צריך לאכול לפי התיאבון ולא לאכול אם אין, צריך לנוח, צריך לשתות המון מים כדי לעזור לגוף לפנות את החום הפנימי שיש בתוכו. זמן התקררות אצל ילדים הוא זמן של קושי מצד אחד, הם יותר רגישים/עצבניים/חסרי סבלנות ועוד אבל צריך לזכור שזה זמן שיכול להיות אינטימי ומקרב – כדאי לנסות להיות עם הילד יותר, לפנק אותו בתשומת לב ובנוכחות מלאה.

מה עוד אפשר לעשות?

הרגעת נפיחות השקדים היא אפשרית עם גרגור של מי מלח. לוקחים כוס של מים פושרים ושמים בתוכה שתי כפיות של מלח בישול ומגרגרים את המים המלוחים כמה פעמים ביום. יש חולים שמאד עוזר להם לאכול שום חי כתוש שמתמודד יפה עם דלקות בכל הגוף במיוחד עם מקומות שהוא נוגע ישירות בדלקת כמו בדלקת בשקדים.
עוד דברים שאפשר לעשות קשורים ישירות לכל סימפטום בנפרד – להורדת חום אפשר לגרוב לילד גרביים שטבלתם במים פושרים עם חומץ, יחס של אחד לאחד, בשעה שהוא ישן, לדלקת אוזניים אפשר לחמם שמן זית בכף עם שן אחת של שום וברגע שהיא זהובה להוריד מהאש, לחכות שיתקרר השמן ואז לטבול צמר גפן ולשים באוזן. לגבי האוכל – אם הילד רעב אז כדאי לתת לו דברים קלים לעיכול – ירקות מבושלים, מרק, אורז ולא משהו מאמץ כמו בשר/חלב/מטוגנים/מתובלים וכ"ו.

איך הדיקור הסיני יכול לעזור במצב של דלקת בשקדים?

הדיקור הסיני מתמודד עם דלקת בשקדים כמו שהוא מתמודד עם התקררות אקוטית – הוא עוזר לגוף לגייס את כוחות ההגנה, מערכת החיסון, ומעודד אותם לדחוף את המחלה החוצה מהגוף. גיוס הכוחות נעשה בהפניית תשומת לב ואנרגיה לאיברים שאחראים על מערכת החיסון שזה בעיקר הריאות ומערכת העיכול עם תמיכה של הכליות והכבד.  יכולות ההתמודדות נמצאות בתוכנו צריך רק לכוון אותם למקום בו מתרחש עכשיו המאבק. זה לגבי הופעה אקוטית של דלקת שקדים אבל מה קורה עם ילדים שיש להם חזרה של המחלה שוב ושוב ? במצב של הופעה חוזרת של דלקת שקדים צריך לעשות אבחון שונה כי יש חולשה מבנית במקום הזה, שקדים, והאבחון הוא יותר מעמיק כדי לזהות את החוליה החלשה במערך הגופני הכולל שגורם דווקא למקום זה להיות חלש יותר. האסטרטגיה הטיפולית במקרה כזה תהיה לחזק את הנקודה המדויקת שיש ביכולתה לשנות את המערך ההגנתי של הגוף. אצל כל אחד הנקודה הזו נמצאת במקום אחר והשינוי הוא כמו בהנעת בורג שמשפיע על כל המכונה.

לאיזה תוצאות צריך לצפות מהטיפול?

לדיקור הסיני תוצאות מהירות. כבר מהיום למחרת המפגש הראשון צריך לצפות להקלה בסימפטומים של דלקת השקדים ובדרך כלל תוך שניים עד ארבע מפגשים צריך לצפות שהדלקת תעבור. חיזוק, אצל מי שסובל מדלקות חוזרות, אורך קצת יותר זמן ושם צריך קצת יותר סבלנות כי חיזוק, כל חיזוק שהו, דורש זמן.
יתרון נוסף של טיפול בדיקור סיני הוא הביטחון שהוא מעניק למערכת שמרגישה חזקה יותר אחרי שהתגברה עם כוחותיה שלה על המחלה. בטחון וניסיון הם המרכיבים החשובים ביותר בשביל ליצור מערכת חיסון חזקה ובריאה.

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

ניתן להשאיר פרטים ואתקשר אליך חזרה

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0 המלצות (דירוג 4.9)

טיפולים נוספים בדיקור סיני

phone icon דילוג לתוכן