7 דרכים להעלים בחילות בזמן הריון

אז למה נוצרות בחילות בזמן הריון?

תחילת הריון היא תקופה עשירה בהרבה התרגשויות ושינויים. יחד עם הודעת הגילוי המרגשת אצל הרבה נשים מתחילים סימנים גופניים שונים שחלקם פחות נעימים – המאמר הזה ידון בבחילות בזמן הרין וקצת מספרים כדי שנראה תמונה מדוייקת יותר. בחילות בזמן בהריון מופיעות אצל 70%-85% מנשים בהריון.

בחילות בהריון בדרך כלל מתחילות בין השבוע ה- 4 לשבוע ה- 9 והן חזקות ביותר עד השבוע ה 12. לרוב הנשים הבחילות נחלשות בשליש ההיריון השני, שבוע 12 כאמור, למרות שיש נשים שסוחבות הריון שלם עם בחילות ולעתים גם עם הקאות. בחילות בהריון משתלבות בהרבה מקרים עם הקאות, צרבות וריפלוקס ( חזרת אוכל מהקיבה).

הריון - שינויים גדולים בגוף

צריך להבין את המערכת הגופנית הכללית שעם תחילת ההיריון נכנסת לטלטלה גדולה – גוף האדם הוא מכונה מורכבת מאין כמותה שמאד משתדלת לשמור על ה"רגיל" ועל ה"מוכר". איזון המערכת מתבצע כשכל חלק בה יודע  את תפקידו המדויק ואת הזמן שבו הוא צריך לפעול.

שיתוף הפעולה כולל בתוכו כל כך הרבה פרטים ששינויים קטנים יכולים לעורר השפעות גדולות. ואז נכנסת האישה להריון, שינוי ענק למערכת הגופנית והנפשית, וכל מה שעבד באופן שגרתי וידוע  מקבל מפנה קיצוני – גוף האישה צריך פתאום להירתם ולספק משאבים לגוף שלם נוסף, העובר,  זאת אומרת שכל האיברים צריכים פתאום לעבוד אחרת, לעבוד ברמת מאמץ גבוהה בהרבה.

בחילות בזמן הריון - הגוף מפנה אנרגיה לדברים חשובים יותר

מערכת העיכול היא אחת המערכות החזקות בגוף שעובדות עם הרבה מאד אנרגיה או במילים אחרות – הרבה מאד מהמשאבים של גוף האדם מושקעים בקבלת ועיכול האוכל. כמובן שהשקעה זו מוחזרת לגוף בצורה של הזנה אבל זה רק אחרי שהושקעה האנרגיה בפירוק. מערכת העיכול גם מאד זמינה אנרגטית לגוף במצבים שהוא רוצה להשקיע יותר במקום אחר – הוא פשוט מצמצם את פעילות מערכת העיכול בידיעה שיש מאגרים בהם הגוף יכול להשתמש במצבי חוסר.

דוגמה טובה לתהליך הזה  אנחנו רואים  בירידה בתיאבון שמופיע אצל אנשים שמתחילים התקררות – פתאום אין להם חשק לאכול. הגוף עושה את המהלך הזה כדי שיוכל להשקיע את המשאבים שבדרך כלל  מופנים לעיכול  ועכשיו הוא מעוניין להפנות אותם לטובת מערכת החיסון שמתמודדת עם פולשים זרים. (בתינוקות זה עוד יותר ברור ואפשר לפעמים לראות שהתינוק מאבד תיאבון עוד לפני הופעת סימני המחלה )

הריון הוא שינוי גדול הדורש התארגנות מחדש של חלוקת האנרגיות בגוף והשלב הראשון הוא לפנות כוחות לטובת השקעה בהריון. בגופנו ישנם  מאגרים המאפשרים לגוף לצמצם את כמות האוכל הנכנס ועדיין לפעול מצוין. וזה בדיוק מה שהגוף עושה – הוא מייצר בחילות, הקאות ודחייה מאוכל וכתוצאה מכך הגוף פחות צריך להתמודד עם אוכל חדש ופחות להשקיע בפירוקו.

מתי נעלמות בחילות בזמן הריון?

לרוב הנשים, בשליש השני של ההיריון, הן מרגישות הקלה וירידה בבחילות. השליש השני של ההיריון הוא כבר סיפור אחר. ההיריון הוא כבר תהליך שהגוף מתחיל להתרגל אליו ולכן הוא מוצא את האיזון עם ההיריון. האדם חייב אוכל כדי להזין את גופו ובטח אישה בהיריון שצריכה להזין גם את העובר. הגוף נכנס לשיגרת היריון והצורך באוכל בהתאם ככה שנעלמות הבחילות והמזון חוזר לקבל את מעמדו המוכר.

איך מטפלים באינסומניה?

צורת הטיפול הסטנדרטי הנפוצה כיום מתחלקת בין טיפול תרופתי של כדורי-שינה, כדורים כימיים שמייצרים תופעות לוואי ושברובם מייצרים התמכרות, לבין שימוש בכדורים נוגדי דיכאון וחרדה ועד טיפול פסיכולוגי.

תרגילים להרגעה כמו תרגילי נשימה ותרגילי מתיחות יכולים לעזור עם הרגעת המתח כמו כן הנחייה לתזונה מתאימה שאינה מעוררת והפחתה של סוכרים ומוצרי קפה יכולים לתמוך בהרגעת הגוף.

במידה ויש צריכה מוגזמת וקבועה של עישון / סמים / אלכוהול – מומלץ להפחית ולהפסיק את השימוש בהם שלחלק מהאנשים גם מייצר הפרעות שינה.

איך אפשר להקל על הבחילות בזמן הריון?

באופן כללי המטרה היא להקל על מערכת העיכול בהפחתת העומס של כמות האוכל ובבחירה במזון יותר נוח וקליל. ולמי שרוצה משחקי מילים – להקל בעיכול.

  1. אכילה של מנות קטנות עם הפסקות קצרות ומדודות בין הארוחות. מנות קטנות מתעכלות יותר בקלות והקרבה בין הארוחות, כל שעתיים-שלוש, משאירה את הגוף בנינוחות.
  2. לא לצרף שתיה לאוכל. זה יכול לעורר בחילה וכדאי להקל על הקיבה.
  3. להמעיט בצריכת מזון מטוגן וחריף. כל מזון שמחייב את הגוף למאמץ גדול הוא פחות מתאים. צריך לבדוק את המשיכה לסוגי מזון מסוים ואותו לאכול. מה שלא מתחשק כנראה שלא צריך בשלב הזה.
  4. להימנע משכיבה אחרי הארוחה. שכיבה מיד אחרי הארוחה מכניסה את הגוף למצב של עיכול מופחת ומאפשרת לאוכל ל"עלות" בחזרה כלפי מעלה.
  5. לפעמים הליכה קלה אחרי האוכל יכולה לעזור לעיכול. מומלץ לנסות.
  6. שינה אם מנוחה עם כרית מגביהה.
  7. דיקור סיני בזמן הריון מוכח במחקרים כטיפול שיודע לתת תמיכה וחיזוק באופן כללי לגוף ובאופן מדויק למערכת העיכול בשביל לעצור בחילות.
 

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

ניתן להשאיר פרטים ואתקשר אליך חזרה

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0 המלצות (דירוג 4.9)

טיפולים נוספים בדיקור סיני

לתיאום טיפול בדיקור, או פגישת אבחון ראשוני, ללא עלות:

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן