דיקור סיני להפרעות שינה

שינה היא זמן חשוב מעין כמותו והיא נמדדת לפי אורכה, זמן השינה ולפי איכותה.

אנשים שונים צריכים זמן שינה שונה, חלק מהאנשים מיטיבים לישון בשעות הלילה המוקדמות וחלק בשעות הלילה המאוחרות מאד.
הצורך הראשוני והבסיסי ששינה מעניקה לאדם זה הרגעת מתחים וחידוש מאגרי כוח.השינה מאפשרת לגוף להשתקם ולעכל פגיעות שעבר במהלך היום, ממאמצים קיצוניים שעברו על מערכות שונות, מפגיעות רגשיות שנצרבו בתוך הנפש. בגלל שאנחנו מבינים את חשיבות השינה אז אנחנו מבינים כמה חשוב לגוף שלא לפגוע בה. הפרעת שינה, אינסומניה, היא תופעה נפוצה ומאד מאד משמעותית לתפקוד המערכת.

אינסומניה היא הרבה יותר מאי נוחות –

היא יכולה לגרום לבעיות בתפקוד היום יומי, בעיקר בפעולות שדורשות ריכוז כמו נהיגה/לימודים/מאמץ מוחי/ זכרון  והיא יכולה לפגוע בגוף בטווח הארוך – מותשות שמצטברת לחולשה כללית ולבעיות רפואיות בתפקוד מערכות ואיברים כמו גם במצב הנפשי.

דיקור סיני לבעיות שינה

אז מהי בעצם אינסומניה?

אינסומניה מוגדרת כבעיית שינה בעלת 4 מחלקות – קושי להירדם, התעוררות וקשיים להירדם שוב, השכמה מוקדמת ביותר, שינה לא יעילה.

אבחנה נוספת נעשית על פי משך ההפרעה – אינסומניה חד פעמית תופיע במשך לילה או כמה לילות ותהיה בד"כ קשורה לאירוע מסוים בחיים ולהתרגשות ממנו. אינסומניה לטווח קצר תופיע במשך כמה שבועות ולטווח ארוך, כרונית,  תהיה זו שמופיעה יותר משלוש לילות בשבוע ונמשכת יותר מחודש.

איך נוצרת אינסומניה?

אינסמוניה חד פעמית או קצרת טווח נוצרת כתגובה לאירוע טראומתי משמעותי או ככזה שנחווה כך. למשל תאונה דרכים, פציעה או פיטורים בעבודה יכולים להיות טראומתיים ולצידם שינויי מזג אוויר קיצוני או מתח בין אישי כל אלה יכולים לעורר קשיים בשינה. במקרים אלה האינסומניה תעבור לבד תוך כמה ימים ומומלץ שלא להתערב ואין צורך בטיפול.

אינסומניה כרונית יכולה לנבוע ממגוון של סיבות שחלקן רפואיות פזיולוגיות כמו כאבים ומתח בצוואר דרך שינויים הורמונליים דרך בעיות באיברים פנימיים וכו' וחלקן מגיעות מרקע נפשי כולל דכאון וחרדה.
הפרעת שינה היא עניין שדורש נוכחות גדולה של חוסר שקט. קצת מצחיק שצריך שקט בשביל לישון אבל הרי כל אחד מאיתנו מכיר את החוויה של מחשבות מעמיסות שלא מרפות ושלא מאפשרות לנוח מהן ואז קשה לנוח לתוך שינה.

זיהוי סיבת האינסומניה הוא שלב קריטי להתאמת הטיפול המתאים ביותר וזה השלב בו סיפור הפרטים הקטנים הוא חשוב ביותר. מומלץ שלא לצמצם את המידע העובר למטפל בעת האבחון – פשוט ספרו הכל והוא כבר ידע להתאים את המידע עם האבחון.

איך מטפלים באינסומניה?

צורת הטיפול הסטנדרטי הנפוצה כיום מתחלקת בין טיפול תרופתי של כדורי-שינה, כדורים כימיים שמייצרים תופעות לוואי ושברובם מייצרים התמכרות, לבין שימוש בכדורים נוגדי דיכאון וחרדה ועד טיפול פסיכולוגי.

תרגילים להרגעה כמו תרגילי נשימה ותרגילי מתיחות יכולים לעזור עם הרגעת המתח כמו כן הנחייה לתזונה מתאימה שאינה מעוררת והפחתה של סוכרים ומוצרי קפה יכולים לתמוך בהרגעת הגוף.

במידה ויש צריכה מוגזמת וקבועה של עישון / סמים / אלכוהול – מומלץ להפחית ולהפסיק את השימוש בהם שלחלק מהאנשים גם מייצר הפרעות שינה.

דיקור סיני ובעיות שינה (אינסומניה)

דיקור סיני לטיפול באינסומניה הוא אחד הפתרונות היעילים והמהירים. גוף האדם יודע ששינה היא צורך קיומי והוא מחפש את הדרכים שיכולות לעזור לו ליצור את השקט הדרוש כדי לישון.

חשיבותה של השינה היא כל כך משמעותית שמצבים של הפרעות שינה  קורים רק כשהגוף/נפש עוברים חווית מטלטלות או שחיקה ומתח. הסיבות ליצירת אינסומניה, שהוזכרו לעיל, הן הסיבות בהן הדיקור יודע לטפל בדיוק.

הדיקור הסיני הוא שיטת טיפול שיש לה יתרונות בתחומים מסוימים כמו שיש לה קשיים באחרים. הסיבות להפרעת שינה הן הסיבות בהן הדיקור יודע לתת את התשובות הטובות ביותר – בעיה שמשלבת מתח נפשי עם נטייה לחרדה / דכאון וחוסר איזון גופני שמשפיעים ומושפעים במקביל מקושי באחד מאבני  הבסיס של הגוף – השינה.
הדיקור הסיני, ככלי טיפולי, יודע לשלב ולאזן את מצב הגוף והנפש ולתת את הכוחות כדי לשבור את מעגל חוסר הבריאות הזה.

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0

טיפולים נוספים בדיקור סיני

דילוג לתוכן