דיקור להורדת סטרס

אך נוצר לחץ?

זה מאד פשוט – לחץ נוצר בעקבות דברים "מלחיצים". מאד פשוט ומאד מעצבן לקרוא.
הלחץ בחיים שלנו באופן כללי  נמצא במגמת עליה קבועה ועוד ועוד מחקרים יודעים להצביע עליו כמקור להמון בעיות רפואיות גופניות ונפשיות.

המערכת הגופנית/נפשית שלנו עובדת על איזון מאד עדין כשבמהלך החיים קורים דברים שמוצאים אותה מהאיזון הרגיל ואז היא מתאזנת מחדש ועוד פעם ועוד פעם. המערכת הבסיסית  שלנו מתוכננת לעבור  ממצבי רגיעה למצבי מתח.
במצבי רגיעה היא מתוכננת לעבוד על תדר מסוים של מאמץ ומתח בריא. כמו מנוע שמתוכנן לעבוד על סל"ד ( מספר סיבובים לדקה) מסוים. לפעמים יש צורך להעלות את המתח כמו שלוחצים חזק יותר על דוושת הגז כדי  שהמנוע יפעל יותר חזק  אבל בד"כ יש מהירות יציבה אליה מתאימה המערכת.
במצבי מתח הגוף מגייס כוחות  למשימה המיוחדת  על חשבון כוחות במקומות אחרים. הגוף נכנס למצב מצוקה ומבין צריך להתגייס לטובת הישרדות ומקפיא, מבחינת פעילות ומשאבים, את המערכות הפחות נצרכות. מה שקורה כשאנחנו נשארים במתח לאורך זמן  וזה בעצם הנזק העיקרי שמייצר לחץ לאורך זמן – הכוחות לא  מוזרמים בחזרה לאותם מקומות מהם נלקחו לטובת ה"משימה".

בעבר מתח ולחץ היו זמניים יותר, מוגבלים יותר בזמן וקצרים יותר. לדוגמה חיית טרף שפתאום שואגת לעבר האדם במעבה היער – החיה שואגת והאדם נכנס למתח/לחץ ואז יש התפתחות לאיזשהו כיוון והעניין עובר הלאה והוא חוזר לשגרה רגילה ורגועה.

סימנים להמצאות מתח לאורך זמן בחיינו –

  1. בעיות במערכת העיכול.
  2. כאבים מסוגים שונים
  3. בעיות לב
  4. בעיות משקל
  5. דכאון וחרדה
  6. בעיות שינה
  7. בעיות בעור כמו אקזמה
  8. בעיות בפוריות ובהריון
  9. בעיות ריכוז וזכרון
  10. בעיות במערכת החיסון

מה אפשר לעשות שהחיים הם כלכך מלחיצים ומעוררי פחד?

במישור הטיפולי אפשר להיעזר בכל סוגי הטיפול שמחזקים ותומכים בגוף ובנפש. מתח ולחץ לאורך זמן מייצרים התשה ומעגל חוזר של חולשה-מאמץ לצאת ממנה- התשה ועוד פעם חולשה. התערבות טיפולית צריכה לשבור את המעגל הזה.
שיטות טיפול שונות ברפואה המשלימה יודעות לספק את החיזוק המרגיע הראשוני. רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינא ודיקור סיני.

איך עושים את ההרגעה?

באופן כללי כדאי לייצר פרקי זמן בהם אנחנו עוסקים בדברים אחרים שאינם ה"חיים הלחוצים". את הזמנים האלה כדאי להתחיל בפרקי זמן של דקות ולהעלות את המשך שלהם. כל עיסוק שדורש את מחשבתנו לפרק זמן הוא טוב – מדיטציה, פעילות גופנית, תחביב מסוים, כל משחק למשל  כדורגל בפועל או בצפייה,  משחק עם הילד, נגינה, קריאה, סרט  ועוד.
פעולות המסייעות לנו להתנתק מהשוטף המלחיץ מאפשרות לגוף/נפש לקבל הזנת אוויר אחרת עם נשימה מסוג אחר ורוגע. רגעים אלה של ניתוק מזינים את המערכת בכוחות מחודשים ומאפשרים לה התמודדות ממקום עצמתי יותר.
טיפול והשקטת מתח ולחץ הם מסוג הדברים החשובים ביותר למען בריאות האדם.
והם אפשריים .

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0

טיפולים נוספים בדיקור סיני

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן