דיכאון-אחרי-לידה--טיפול-סיני

כיצד דיקור סיני עזר לליאת להתמודד עם דיכאון לאחר לידה?

3 חודשים אחרי הלידה ולא מצליחה לצאת מהמיטה

דיקור סיני ודיכאון אחרי לידה

"יש לי שני תינוקות בבית אז אין לי ברירה אני פשוט חייבת לצאת מזה."

במילים אלה פנתה אלי ליאת כשלושה חודשים אחרי לידת הילד השני שלהם. היא היתה בדיכאון. היא לא הצליחה לצאת מהמיטה, לטפל בתינוק החדש ובאחיו שהיה כבר בן שלוש.  

ליאת היא אחת מהאנשים החזקים האלה שאתה מסתכל ולא ממש מבין איך היא מצליחה לנהל משרד של עורכי דין יחד עם גידול ילד ואחזקה של הבית ובמקביל שמרה על פעילות ספורטיבית קבועה של 3 אימונים בשבוע ואת כל זה היא עשתה יחד עם הריון ממש עד הלידה. ואז הגיעה הלידה.

הלידה היתה ללא סיבוכים מיוחדים אבל כמה שבועות אחרי הלידה פתאום היא הבינה שהיא לא מצליחה לתפקד. חמותה נאלצה לבוא מדי יום להרבה שעות כדי לטפל בתינוק ובאחיו וכדי לתחזק את הבית והיא לא הצליחה לצאת מהמיטה. 

דיכאון אחרי לידה מופיע אצל 20%-30% מהנשים, הוא מקשה ברמה התפקודית והוא מרגיש כמו ענן של ערפל שחור עם הווה קשה ומתיש וללא עתיד. עוצמת הדיכאון נמדדת אצל  כל אחת באופן אישי ואצל ליאת הדיכאון היה משמעותי מאד ולא אפשר לה לתפקד.

צריך להבין את המנגנון של דיכאון  אחרי לידה – גוף האישה עובר הריון במשך תשע חודשים, הריון במהלכו הוא עובר שינויים גדולים ובעיקר הוא נדרש למאמצים אדירים. כל החוויה מלווה ברמת התרגשות גבוהה והגוף נעזר במאגרי כוחות שיש לו במיוחד בשביל תקופה זו ואז מגיעה הלידה שתמיד מלווה שמאמץ-על  הכולל איבוד רב של דם ונוזלים. למרות שהגעה ללידה היא הגעה לשיא – מיד אחר כך מתחיל הגוף לייצר חלב כדי להזין את התינוק ולאבד הרגלי שינה מספקים ועוד.

דיכאון אחרי לידה הוא בעצם ביטוי למשבר שבא אחרי מאמץ אדיר של הגוף בהריון עד שיא המאמצים בלידה ואז בהמשך המאמץ בהנקה.  הגוף נותן את כוחותיו הפיזיים והנפשיים ולא מקבל זמן לשיקום. אז הוא עושה זמן שיקום – מייצר דיכאון המחייב ירידה משמעותית בתפקוד.

כך הגיעה אלי ליאת אחרי שאחותה טופלה אצלי לאותו ענין כמה שנים אחורה ומיד יצאנו לדרך – הטיפול דיקור סיני  בקליניקה כלל שימוש בכוסות רוח ודיקור כדי להתחיל ליצור התחדשות בגוף ודיברנו על התאמת המשימות שיש לעשות בבית כדי ליצור סרגל התחזקות .  ליאת שילבה את המשפחה ב"נוהלי העבודה" החדשים והתחלנו להתקדם.

שיתוף הפעולה התחייב, כולל אמה שהחלה לבוא פעמיים בשבוע מהצפון הרחוק, תוך שבועיים ליאת דיווחה על שיפור משמעותי בהרגשה ועל תפקודים נוספים שהחלה לעשות באחזקת הבית. חודש וחצי אחר כך ליאת הרגישה שהיא שולטת על כל הדברים ומרגישה טוב ואנחנו נפרדנו.
ליאת והתינוק החדש באו לטיפול חצי שנה מאוחר יותר. זו היתה אחת החוויות המשמחות  לראות אותה מתנהלת כמו תמיד בכל הכוח ולהיזכר איך היתה ממש לא מזמן. 

טיפול דיקור סיני ודיכאון אחרי לידה. התקשרו אליי ובואו לפגישת אבחון וייעוץ ללא התחייבות. 

שתף את הפוסט

לתיאום טיפול בדיקור, או פגישת אבחון ראשוני, ללא עלות:

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן