בקורונה באמצעות דיקור סיני - סיפורו של איתן - יוסי לוי - דיקור סיני

טיפול בקורונה באמצעות דיקור סיני – סיפורו של איתן

טיפול בקורונה באמצעות דיקור סיני - טיפול בסיפטומים של קורונה שלא עוברים...

טיפול בקורונה באמצעות דיקור סיני הוא סוג חדש של טיפול בדיקור סיני. זוהי גישה לא פולשנית לטיפול בכאב כרוני, שיעולים כרוניים, תחושת מחנק בנשימה, קושי בהכנסת אוויר במאמץ ועוד ובמצבים אחרים על ידי שימוש במחטי דיקור.

"למרות הקורונה אני מתכוון לרוץ את מרתון ירושלים הקרוב "
כך התחילה שיחת הטלפון  עם איתן שחלה בקורונה 4 חודשים לפני שפנה אלי ורצה לדעת אם אוכל לעזור לו להתגבר על קשיי הנשימה והשיעולים שלא עזבו אותו מאז המחלה.
איתן פנה אלי כי חיפש מענה לסימפטומים שהרופא אמר ש"יעברו עם הזמן" אבל לאיתן לא היה זמן כי הוא תיכנן לרוץ מרתון. הקורונה תפסה אותו במהלך חודשים של הכנה למרתון הראשון של חייו והוא ידע לספר שלפני המחלה הוא חש תשישות במשך כמה שבועות והתקשה לישון ולאכול לפי תוכנית האימונים.
וירוסים וחיידקים מצליחים לחדור את חומות ההגנה של מערכת החיסון שלנו וליצור מחלה בשני מצבים – שמערכת החיסון חלשה מדי או כשהם, וירוס/חיידק חזקים מדי. הרוב המוחלט של מצבי המחלה נגרמים מאפשרות א' – כשמערכת החיסון חלשה מדי.
חולשת מערכת חיסון יכולה להיגרם מחולשה כרונית של מערכת אחרת בגוף האדם שדורשת השקעת משאבים קבועה עד כדי השפעה על עוצמת מערכות נוספות, למשל מחלת כליות כרונית או מחלות שונות במערכת העיכול ועוד. מצבים אלה מכניסים את הסובלים מהם להגדרה של קבוצת סיכון.

באופן סטטיסטי אנשים מבוגרים סובלים יותר ממחלות כרוניות ולכן כדי לפשט – המערכת מכניסה אותם על פי גיל לקבוצת הסיכון.  

סיבה נוספת לחולשת מערכת החיסון היא מאמצים גדולים מדי בהשוואה להזנה דלה מדי או במילים אחרות – הוצאות גבוהות מהכנסות במאזן האנרגטי של הגוף. מאמצים גדולים מדי יכולים להיות עקב חיים בלחץ וסטרס גבוה או עקב מאמץ תקופתי חריג, הריון למשל, או עקב פעילות גופנית מאמצת במיוחד.  

הקורונה תפסה את איתן בתקופת אימונים מעייפת כשלא הצליח לשמור על אורח חיים מתאים, שעות שינה מספקות ותזונה ספורטיווית, ותוך יומיים הפכה אותו מצעיר בריא, 42, שמתאמן למרתון לחולה דואב שמנסה לנשום.

אנשים שחווים שינוי כזה קיצוני וטראומתי מגיבים אליו באופן גופני ובאופן ריגשי – הם מפתחים דכדוך ראשוני שיכול להפוך לדיכאון או להפוך לרצון אדיר לנצח את המצב. איתן היה מהסוג השני. 

איתן הוא טייס קרב בהכשרתו ושכזה הוא יודע שהשלב הראשון בהתמודדות הוא איסוף מידע, השלב השני הוא בניית תוכנית והשלב השלישי הוא הוצאתה לפועל ברצינות מלאה. וכך הוא ניגש לענין : איסוף מעמיק של מידע מרחבי הרשת ומאנשי מקצוע, בחירת דרך טיפול ומציאת אנשי מקצוע לליווי מתאים. 
איתן הגיע אלי כשהוא כבר כמה חודשים בתוך תהליך השיקום והיה צריך את העזרה שלי כדי לבצע "קפיצת מדרגה" ביכולות הגופניות שקשורות בנשימה.

טיפול בקורונה באמצעות דיקור סיני -סימנים שנשארים לאורך זמן

חולי קורונה רבים שבאים לקלינקה מדווחים על סימנים שנשארים לאורך זמן בעקבות המחלה וחולשת ריאות היא תופעה נפוצה שחלקם מדווחים על שיעולים כרוניים, תחושת מחנק בנשימה, קושי בהכנסת אוויר במאמץ ועוד. הטיפול ברפואה סינית יודע לחזק מערכות גופניות ממש כמו שהפעלת שריר מסוים בחדר כושר גורם לגוף לבנותו מחדש.

שלושה חודשים נפגשנו עד מועד ריצת המרתון ואיתן התמיד בטיפול אצלי כמו שהתמיד ביתר הטיפולים והאימונים שבתוכנית. הוא סיים את המרתון בזמן איטי בהרבה ממה שתיכנן כשהחל להתאמן אבל היה כל כך מסופק ומאושר מסיום הריצה המטורפת הזו שכשהתקשר למחרת לספר איך היה ולהודות על הטיפול אמרתי לו שהגעתי למקצוע הזה בדיוק בשביל אנשים כמוהו וסיפרתי לו כמה אני גאה בו. 

אנשים מעוררי השראה נמצאים בכל מני מקומות וצריך לזכור שבכולנו יש את המקום הזה שיכול לקבל את האור.

 

רוצים טיפול דיקור סיני התקשרו אליי ובואו לפגישת אבחון וייעוץ ללא התחייבות. 

שתף את הפוסט

לתיאום טיפול בדיקור, או פגישת אבחון ראשוני, ללא עלות:

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן