איך להיפטר ממיגרנה - מיגרנה-מיטל

איך דיקור סיני עזר למיטל להיפטר ממיגרנה?

מיגרנות על בסיס יומי - סיפור אישי

איך להיפטר ממיגרנה? מיגרנות הן סוג של כאב ראש הנגרם בדרך כלל על ידי לחץ מוגבר במוח. הם יכולים להימשך בין 4 ל-72 שעות ולעתים קרובות הם מגיעים עם תסמינים אחרים כמו בחילות, הקאות ורגישות לאור וקול.

סיפור אישי של מיטל

"אני לא יכולה להמשיך ככה את החיים שלי. אני צעירה ולא מתפקדת בגלל כאבים נוראים. אני ממש חולה." 

מיטל, 24, הגיעה לקליניקה לפני שנה כשהיא סובלת ממיגרנות על בסיס כמעט יומי, 5-6 פעמים בשבוע.

אמרתי לה שיש "אנשים חולים ויש אנשים שיש להם מחלה" ונראה לי שהיא מהסוג השני אז אני מבטיח לעשות את הטוב ביותר כדי לשפר את חייה. 

המיגרנה הראשונה הגיעה בהפתעה  בגיל 15 עת היתה בתיכון. היא לא זכרה דברים מיוחדים שקדמו להופעתה אבל מאז שהחלה היא נמצאת באופן מטריד כמעט כל הזמן ומיטל לא זוכרת תקופות בהן נעדרה.

המיגרנה מתחילה לקראת הצהרים ולמרות שימוש בכדורים החזקים ביותר, היא נשארת עד שהולכת  לישון וכך מדי יום.

מיטל היא קצינה בחיל הים וימי העבודה העמוסים לא הקלו עליה וגם בסופי השבוע לא ניכרה הטבה. כל מקום, אפילו ארוחת ערב משפחתית, בו שהו יותר משניים שלושה אנשים עורר בה צורך במקום שקט וחשוך.

מיטל מרגישה כאילו יש לה עור מאוד דק שכל גירוי חיצוני מעורר בה צורך להתנתק. מזון מתובל מדי, ריחות חריפים, מקומות חמים, מקומות רועשים אלה ועוד גרמו למצוקה וסבל והעירו את כאב הראש החריף ממנו סבלה..

מיטל היא בחורה צעירה עם יכולות גבוהות בתחום הניהול והבנה של מצבי חירום ולכן תפקידה הצבאי עוסק ממש בכך והיא אסירת תודה על ההזדמנות שניתנה לה לממש מגוון מיכולותיה.

מיטל עברה את כל הבדיקות שהנוירולוג שלח אותה ולפני שנתיים אף אושפזה לכמה ימים כדי לעשות ברור עומק אך ללא מענה. הפתרון שהוצע לה כלל נטילת כדורים משככי כאבים בעוצמה חזקה ככל שצריך.

מיטל הגיעה אלי מותשת מהתמודדות עם הכאבים ומיואשת מההבנה שכך ימשיך מסלול חייה.

איך להיפטר ממיגרנה? פתרון טבעי

איך להיפטר ממיגרנה? אפשר לחלק את המטופלים בקליניקה לשתי קבוצות עיקריות – אלה שמחפשים פתרון טבעי לבעיה רפואית ואלה שלא מוצאים פתרון בשום רפואה אחרת. מיטל באה מהקבוצה השניה – שום דבר לא הקל עליה והיא הרגישה שכך לא תוכל להמשיך לאורך זמן.

צריך להבין שמצב כזה הוא מצב מורכב בו אני צריך לבחור במה למקד את תשומת הלב הטיפולית – חזית אחת היא הפסקת הכאבים או לפחות צמצום משמעותי ומיידי, חזית נוספת היא חיזוק המערכת כדי שהמיגרנות לא ימשיכו בעתיד והחזית השלישית היא שיקום הגוף והנפש של מיטל אחרי שנים קשות כל כך.

בחרתי בעצירת הכאבים המידיים כשאני מסביר לה שתוך שבוע אני מצפה לשינוי משמעותי בהרגשה ובתוכי אני יודע שזה יקח פחות זמן.

כוסות רוח ודיקור שולבו בטיפול יחד עם הנחיות תזונתיות והמלצה על 8 שעות שינה בלילה ושתתחיל לישון סביב 22:00.  נתתי למיטל תרגיל נשימה שתעשה לפני השינה ובבוקר בהתעוררות. ידעתי שהיא תעקוב במסירות אחרי ההנחיות ולכן שמחתי אבל לא הופתעתי כשסיפרה במפגש השני שהיא מרגישה הרבה יותר טוב.היו לה יומיים ללא כאבים ואז חזר הכאב אבל הוא היה מתון בהרבה. הטיפול השני והשלישי המשיכו את הקו הטיפולי הזה ומיטל הרגישה שהיא מתחזקת ושהיא משתמשת ב10% מהכדורים שלקחה עד עכשיו.
המפגש הרביעי היה כעבור שבועיים מהמפגש הראשון ובו החלטתי שהגיע הזמן לצרף את שתי החזיתות הנוספות ולפשוט להתחיל לחזק את מה שהתאמץ כל הרבה שנים.

הרפואה הסינית מצטיינת ביכולתה לחזק מקומות שנחלשו והותשו ואצל מיטל זה היה מהיר ויעיל – כחודש לאחר תחילת הטיפול היא דיווחה על צורך בשימוש בכדור משכך כאבים פעם בשבוע ובכל יתר הימים היא הרגישה שהיא חוזרת לחייה.

תהליך ההתחזקות המשיך בתחילה בעזרת הטיפולים  ואחר כך תקופה כבר בלי.

אחרי כמה חודשים בהם לא התראנו – נפגשנו וראיתי את האור של פניה ואת השקט של עיניה וליבה. אני לא מכיר דבר יותר מספק עבור מטפל כמו הצלחה של טיפול אחרי שחוותה כל כך הרבה כשלונות טיפוליים. 

טיפול דיקור סיני למיגרנה התקשרו אליי לתאום פגישת אבחון, ללא התחייבות

שתף את הפוסט

phone icon דילוג לתוכן