פוסט-כתבה-מעיתון-הארץ

כתבה עליי שפרסמה בעיתון הארץ

הקליניקה של יוסי לוי | דיקור סיני לטיפול בכאבים: יוסי לוי על נפלאות הרפואה האלטרנטיבית

תאונת הדרכים שעבר בצעירותו התוותה את דרכו המקצועית של יוסי לוי, מטפל בדיקור וברפואה סינית. כעת, כשמאחוריו יותר מ-25 שנות ניסיון, הוא מאמין שכל מכאוב פיזי או רגשי ניתן לטיפול בדרכים טבעיות שמחזקות את הגוף ומרפאות את הנפש. בואו להכיר מקרוב

 

"הסתכלו על אחד המתגים שנמצא סביבכם. לחיצה עליו תכבה או תדליק את הנורה שבחדר. אתם רואים רק את התוצאה, את האור שמופץ, אבל מה שנסתר מעיניכם הוא הפעולה שמפעילה את המנורה. בתוך הקיר נמצאים חוטי חשמל שמחוברים לנורה והחיווט שלהם הוא שמפעיל אותה", כך מתאר יוסי לוי, מטפל ברפואה סינית, את הדיקור הסיני.

לדבריו, לכל איבר פנימי יש נתיב, נקודה, שיושבים על מסלול עצבי בגוף ומושפעים ממנו בצורות שונות. יכולותיו, מקצועיותו וניסיונו מאפשרים ליוסי לראות מה מתרחש מאחורי הקלעים, לשים את המחט בדיוק בנקודה שיודעת לכבות מכאובים שונים בגוף, ולטפל בהם במגוון דרכים.
הרפואה הסינית בחרה ביוסי הרבה לפני שהוא בחר בה. אירוע קשה שחווה במהלך שירותו הצבאי עצר את כל תכניותיו והעתיד היה לוט בערפל. בהשראת החוויה, החליט יוסי לנתב את הנטייה שלו לעשייה עבור אחרים.
בגיל 19, כשהיה יוסי חייל צעיר ביחידת החילוץ של חיל האוויר, הוא עבר תאונת דרכים קשה. הוא שהה ברכב עם עוד כמה נוסעים כשלפתע התנגש הרכב חזיתית באוטובוס. מעוצמת הפגיעה, עצם הבריח של יוסי נשברה, הירך שלו רוסקה, הוא שבר כמה צלעות והיה מחוסר הכרה במשך עשרה ימים. הפגיעה המשמעותית ביותר הייתה פגיעת הראש שספג יוסי.

היכולות הקוגניטיביות שלו, כולל הריכוז והזיכרון, נפגעו. בכל פעם שניסה לקרוא ספר הוא היה נרדם אחרי חצי שורה, התעורר וחוזר חלילה. במשך חצי שנה יוסי הסתובב עם שעון מעורר שהיה מעיר אותו בכל פעם שנרדם. השיקום היה ארוך, אבל הוא לא ויתר וחזר לקורס חובשים, בידיעה שהפגיעה ביכולותיו הלימודיות תהפוך את המשך שירותו הצבאי למאתגר.

מסלול חייו השתנה. מחייל ביחידה מובחרת שלפניו קריירה צבאית מבטיחה, נקודת המוצא החדשה של יוסי הייתה הטראומה שעבר. בעקבותיה, החליט ללמוד שני מקצועות במקביל: תוך ארבע שנים הוא סיים תואר בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה לצד לימודי רפואה משלימה ב'מדיסין'. במקביל, הוא הקים תנועת נוער בלטביה והתנדב במשך עשר שנים בעמותת ער"ן. נטייתו האישית וראייתו את הרפואה הסינית, הובילו אותו לפתוח קליניקה מצליחה שמתמקדת בעיקר בתחומי הרגש, עם דגש על דיכאון וחרדות.

"היופי הגדול ברפואה הסינית הוא יכולת החיזוק הנדירה והמדויקת", מסביר יוסי, ומפרט. "בניגוד לרפואה הקונבנציונאלית שמתעסקת בהחלשת הרע, הרפואה הסינית מחזקת את הטוב. בדיוק כפי שאנחנו הולכים לחדר כושר ומרימים משקולות כדי לחזק את השרירים, כך גם ברפואה הסינית. היא מחזקת את הנפש שלנו, מאמנת את נימי הרגש שלנו ובכך הופכת את הגוף לחזק יותר. היא דוחפת את האדם מאחור, נותנת לו את הפוש שהוא צריך ומושיטה לו יד בזמן שהוא מנסה לצלוח את העלייה לפסגת ההר".
"באופן טבעי המכאובים הפיזיים והנפשיים שלנו נובעים מחולשה שבאה לידי ביטוי גם בפחדים, בחששות, בדיכאונות ובטראומות. היום אנחנו יודעים יותר ויותר שיש קשר ישיר בין גוף לנפש. מצוקה נפשית מתבטאת בתחלואים גופניים שונים, ולכן ההתמקדות היא ברגש. בעוד שכדורים מטפלים בכאב, ברפואה הסינית אנחנו מוציאים את הכאב מהמשוואה ונותנים משקל גדול יותר לפן הרגשי, ליתרונות המערכת, ומחזקים אותם. כך הגוף משתקם יותר בקלות".
 
הכל על דיקור סיני לתינוקות

מחרדות ועד דיקור סיני לתינוקות

יוסי לוי מטפל באמצעות רפואה סינית כבר יותר מ-25 שנה בבעיות ובמחלות מסוגים שונים. הניסיון שצבר עם השנים מאפשר לו לאבחן בצורה מדויקת את הסיבה לבעיה שמטרידה אתכם ולהתאים באופן אישי את הטיפול הטוב ביותר, כדי להביא לפתרון יסודי תוך מספר טיפולים מינימלי. לאורך כל הדרך הוא שותף מלא בהצלחת הטיפול, בהחלמה, במניעת מחלות ובשיפור איכות החיים. בקליניקה שלו הוא מתמקד בעיקר בשלושה תחומים: דיכאונות וחרדות, מיגרנות ודיקור סיני לתינוקות ולפעוטות.

לדברי יוסי, דיקור סיני לטיפול בדיכאון ובחרדה הוא אפקטיבי מאוד ונדרש במיוחד כעת, כשמשבר הקורונה גורם לאי ודאות, שינה לא תקינה, שינה לא תקינה. בתקופה זו, נדרשים מי שחווים דיכאונות וחרדות, להתמודד עם עומס נוסף שצורך משאבים רבים מהגוף והנפש. הדיקור הסיני במקרים אלו מתבסס על הפניית כוחות מהמקום בו הם נמצאים בעודף למקום בו הם חסרים. זאת במטרה לאזן ולתת לכל האיברים הפנימיים את המשאבים שיעזרו להם לתפקד טוב יותר. היכולת המדויקת של יוסי לאבחן את שורש הבעיה היא קריטית להצלחת הטיפול. תמיכה נכונה ומקצועית היא התשובה הטובה ביותר לתחושות שליליות, ומסייעת להרגיש ולתפקד טוב יותר.
תחום נוסף בו מתמקד יוסי הוא דיקור סיני למיגרנות. כאבי הראש, כמו כאבים אחרים בגוף, מחייבים אבחנה מדויקת כדי לטפל בהם ביעילות ובמהירות. פשטות וקלות הטיפול הסיני אל מול ההשפעה העוצמתית של המיגרנה על החווים אותה מושכת את יוסי. שכיחות כאבי הראש אצל אנשים צעירים ומבוגרים מעידה על חוסר איזון משמעותי.
מיגרנה, כידוע, אינה כאב ראש שבא והולך, אלא כזה שמופיע תדיר ונמשך בין כמה שעות לכמה ימים. מקור המיגרנה יכול להגיע מאיברים שונים בגוף מסיבות שונות לרבות כעס, חוסר במזון לאורך היום, שינה לא רציפה, כאב בטן ועוד. הרפואה המערבית מציעה טיפול במשככי כאבים בעת קבלת התקף המיגרנה או למניעת ההתקף, אך הרפואה הסינית מאתרת את מקור הבעיה, מפנה אליה את האנרגיה הטבעית של הגוף ולא רק מטפלת בה, אלא גם מונעת ממנה לחזור. כך שבכל פעם שאחד מאיברי הגוף מרגיש במצוקה שעד עתה באה כביטוי של התקף, בעזרת הדיקור הסיני הגוף זוכר את הפעולות שביצע בהתקף הקודם ומצליח לנטרל אותו סופית.
התמחותו המיוחדת בילדים ובתינוקות הובילה את יוסי להקדיש מתחם טיפולים במיוחד להורים שילדיהם סובלים ממחלות של מערכת הנשימה, אסטמה, מערכת העיכול ובעיות כלליות של מערכת החיסון. בשונה ממבוגרים, טיפול בדיקור סיני אצל ילדים ופעוטות נעשה תוך שימוש במחטים קטנות המוכנסות ל-4-5 נקודות בגוף למשך 3-4 שניות. הטיפול בילדים פועל, לדברי לוי, כקסם. ההשפעה מהירה ויתכן כי הבעיה תיפתר תוך מפגש יחיד ולא תחזור יותר. הטיפול הוא כה עדין, עד שיוסי לא נדרש לשיתוף פעולה מלא של הילדים. הם יכולים לישון במהלך הטיפול וכלל לא להרגיש אותו.

שותף טבעי בדרך להחלמה

כל פנייה ליוסי מתחילה במפגש אבחון. לצורך הכוונה ראשונית למקור הבעיה ירצה יוסי לפגוש ולהכיר אתכם. הוא ישאל על מסלול החיים שעברתם כדי להבין מה הביא אתכם להיות מי שאתם היום. הוא ישמע מתי הכאב התחיל, אחת לכמה זמן אתם חווים אותו, מתי ובאילו מצבים הוא מתגבר, מה ההיקף שלו, מה מקל עליו ומה מחמיר אותו, מה אתם חשים בגוף כשאתם חווים אותו, מהם המאפיינים שלו ומה אתם מרגישים לפני הופעתו ואחריו.

זו ההזדמנות שלו לראות את הנטיות של המבנה הנפשי והגופני שלכם, לבחון כיצד אתם מגיבים בצמתים ובתקופות שדרשו מכם מאמצים רבים, ומתוך כך להבין למה אתם סובלים דווקא מבעיות אלה ולא מאחרות.

"כל כאב, פיזי או רגשי, נקשר למה שקרה לנו בחיים ולמצבים שחווינו. וכל תשובה של המטופל מכוונת אותי לאבחון מדויק יותר ולהתאמת הטיפול המיטבי עבורו", מסביר יוסי. "הטיפול בדרך כלל נמשך מפגשים בודדים בלבד, כי מה שמנחה אותי הוא הרעיון לעזור לגוף לעשות את השינוי הנדרש גם עבור הנפש. בעזרת הדיקור הסיני אני מרגיל את הגוף להיזכר כמה טוב היה לו בתקופה שבה הוא לא חווה כאב כלל, וכאשר יגיע התקף הכאב הבא הוא יראה שהיה לו טוב בלעדיו ושהוא יכול עליו.

"זאת גם הסיבה שהטיפולים שלי לא נמשכים, על פי רוב, יותר ממספר מפגשים בודדים. כל עוד האדם לא חולה מבחינתי הוא בריא. הוא הגיע למקום שאיכות החיים שלו משתפרת פלאים – וזו המתנה שלי".

'מהפעם הראשונה שהגעתי אליו התחושה הייתה שיוסי רואה אותי כמכלול', 'הוא ידע לשאול את השאלות הנכונות ולתת לי מענים מדויקים ורחבים', 'התחושה שמישהו רואה אותי ומתייחס ברצינות לתלונות שלי היא תחושה טובה', 'יצאתי מזה לגמרי', 'לב שמחובר לו איש', 'תבונה, צניעות וידע מקצועי רחב', 'קבלתי לא רק מטפל, אלא גם פסיכולוג ואוזן קשבת', 'האדם שהיה שם בנקודה הרגישה ביותר בחיי'. כל אלה הם רק חלק מהעדויות של מטופליו. הן מוכיחות כי מעבר למטפל, יוסי הוא בראש ובראשונה השותף הטבעי שלך בדרך להחלמה.

"המענה שמקבל המטופל בתום הטיפול הוא הוליסטי והמטרה שלי היא לבנות איתו ובשבילו כדור שלג חיובי", מסכם יוסי. "לחפש את הדרך בה הגוף מעצים את החולשות, לחזק אותו ולתת לו להמשיך משם לבד, להתגלגל קדימה ולהיות חופשי ממכאובים. להפוך את המצוקה בה נמצא המטופל לאנרגיה שתרפא אותו. התהליך הוא אולי לא תמיד פשוט אבל משתלם והתוצאה הישירה שלו היא איכות חיים".

שתף את הפוסט

לתיאום טיפול בדיקור, או פגישת אבחון ראשוני, ללא עלות:

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן