רפואה סינית ומערכת חיסון ילדים

איך מערכת החיסון של ילדינו פועלת? מה מקשה עליה? איך נעזור לילד שלנו לבנות מערכת חיסון חזקה?

תפקידה של מערכת החיסון

יעודה של מערכת החיסון הוא לשמר את מצב בריאותו של הגוף.
היא פועלת בשני מישורים בו זמנית – הגנה מפני מחוללי מחלה חיצוניים, וירוסים/חיידקים וכ"ו ובמקביל הגנה מפני מחלות היכולות להתרחש מתוך הגוף – דלקות פנימיות/ציסטות/גידולים וכ"ו.
מאמר זה יתייחס בעיקר לפעילות מול מחוללי המחלה החיצוניים.
מערכת החיסון אמורה לבדוק מתי היא צריכה עוד כוחות ומתי הגוף צריך להשבית מערכות אחרות כדי לחזקה.
מערכת החיסון היא מהמערכות החשובות בגוף ולכן תקבל תיעדוף בהפניית משאבים.
כיצד פועלת מערכת החיסון?
כמו בכל מערכת מסודרת יש שלבי פעולה מאד ברורים :

– זיהוי חדירת גורמים לתחום הגופני.
– זיהוי הגורמים כמסוכנים לבריאות המערכת.
– גיוס הכוחות המיועדים לעצור את מחוללי המחלה.
– מאבק בין נציגי מערכת החיסון ומחוללי המחלה.
– הערכת מצב – האם נסתיים המאבק.
– החזרת המערכת לשקט או הקשחת המאבק.

במידה ומגיעים למצב של גיוס הכוחות לקראת המאבק, צריכה המערכת לבחור איזה כוחות עומדים לרשותה. זה מתחיל מניצול ה"לוחמים" העומדים לרשותה באופן שוטף, כמו חיילים סדירים בצה"ל, וממשיך לגיוס, בשלבים, של כוחות מילואים.
במידת הצורך, יודעת מערכת החיסון לצמצמם, עד כדי השבתה של מערכות נוספות למענה. כמו במצב שתינוק לא רוצה לאכול כשהוא מקורר ויש לו חום – השבתת מערכת העיכול למען מערכת החיסון ועוד. צריך לזכור שגם מערכת החיסון עובדת ברמות מאמץ שונות ומנסה להשקיע את מינימום המאמצים ויעילות הגוף, כדי למצוא פתרון בריאותי.

מה מקשה עליה?

בגלל הגיוון של הכלים אותם צריכה מערכת החיסון כדי להתמודד עם הגיוון של מחוללי המחלה, נדרשים שלושה דברים עיקריים: כוחות מגינים, תנועה חופשית של כוחות אלה וניסיון.
כוחות מגינים – המצאות כוחות חזקים פנימיים היכולים להתגייס בעת הצורך.
2. תנועה חופשית של כוחות- כשצריך, בכל שלב, המערכת יכולה במהירות לאפשר לכוחות המגינים להגיע לאזורי המאבק.
3. ניסיון – יכולת הגוף לפעול בעקבות תרגול – בשביל זה בעצם הגוף חווה חשיפה למחוללי מחלה כעניין של גדילה והתבגרות כלל מערכתית.
זו הסיבה שהגוף שלנו מתקרר ומתנסה בהתמודדות עם מחוללי מחלה.

כמו שעושים אימונים בצבא. כל אחד מהכלים האלה אמורים להיות זמינים לגוף וכל פגיעה בהם תביא לקושי של הגוף להתמודד עם מחולל מחלה


איך נעזור לילד לבנות מערכת חיסון חזקה?

מנגנון מערכת החיסון נבנה, כמו יתר הדברים בגוף, לפי סדר מסוים – מהבסיס ומעלה.
מערכת החיסון מורכבת, בגילאים צעירים, משילוב של שלושה דברים, (מי אמר צבא ?) גנטיקה, מערכת הנשימה ומערכת העיכול כך שכל חולשה של אחד מהם תפגע במערכת החיסון. זה הופך את העניין לפשוט. עם גנטיקה יש המון דברים לעשות רק צריך לאבחן איזה חולשות יש.

מערכת הנשימה מדוייקת מאד בסימנים של חולשתה ואיתה בדרך כלל נוח לעבוד ולחזק. מערכת העיכול היא מערכת שצריך בעיקר לא להעמיס עליה דברים מזיקים – מוצרי חלב בגיל צעיר, עודף ממתקים וג'אנק פוד. ומהר מאוד היא תתחזק. נדמה שכל הורה יודע מה לא טוב לכל הילדים וגם לילדו שלו, אז פשוט צריך להקפיד יותר. גופו של הילד צריך להתאמץ כדי להתחזק – לא צריך לחסוך ממנו מאמצים – אנחנו מחלישים אותו בכך. שיתאמץ וייפול ויקום ויתחזק. לא לחסוך ולא לפנק מדי, לא בזה. מערכת החיסון צריכה הזדמנויות להתחזק והחיים מזמנים לה בשפע. תנו לילד לגדול בכל החזיתות וגם בזו. לוו אותו בחוליו ותמכו בו במאבקו כדי שיתחזק ויגדל עם מערכת חיסון חסונה.

חיזוק מערכת החיסון בעזרת תזונה

מערכת החיסון היא מערכת שזקוקה לאימון כדי להתחזק.
כמו כל מערכת אחרת בגוף, יש משקל לתורשה אותה אנחנו מקבלים מהורינו, ויש משקל גדול לדרך בה אנחנו
מחזקים את המערכת ונותנים לה בטחון. כמו כל דבר אחר בגוף גם מערכת החיסון צריכה את האימון הבסיסי ורק אז היא מתחסנת ויכולה להתמודד עם מחוללי מחלה חזקים יותר. בסיס מערכת החיסון נבנה על מערכת הנשימה ומערכת העיכול. אלה שתי שמערכות שמספקות אנרגיה באופן מיידי לגוף, אוויר ואוכל, ובאחריותן להזין את החיסון.

מערכת הנשימה ומערכת העיכול מתחילות לפעול באופן אינטנסיבי רק אחרי הולדת התינוק, (ולא בבטן אימו כמו יתר האיברים בגוף) הן מגיעות לבשלות בגיל 3,4. לכן בשנים הראשונות חייבת להיות הקפדה יתרה על סוגי המזון והחשיפה לאוויר שאינו מזוהם. מזון תפקידו להזין את הגוף ולאמן את מערכת העיכול כדי שתתחזק. כמו כל שריר שאנחנו רוצים לחזקו. בחירת מזון שאינו דורש מאמץ מינימאלי ממערכת העיכול גורם לחולשתה. כמו אותו שריר שיחלש ויתנוון אם לא נפעילו. בחירת מזון דל סיבים ומעובד מאד – היא בחירה אומללה שאינה עונה למטרות ההתחזקות. הגוף צריך להתאמץ קצת בעיכול האוכל כדי שיתחזק. מנגד – מזון מתובל מדי, בעיקר עודף סוכר ומלח, גורמים לגוף להכניס את המערכת להקפאה כדי שלא תתמודד עם עודף התבלינים. אותו דבר עם מזון מטוגן וחריף.

לסיכום – מזון אמור להיות בעיקר טבעי, פירות וירקות חיים, מלא, אורז\קמח וטעים. יש הרבה שמחת חיים במזון מתאים. נצלו אותה.

רפואה סינית ומערכת חיסון ילדים

מערכת החיסון צריכה לקבל חומרים שונים כדי לעבוד. היא צריכה אנרגיה מהנשימה  ומהריאות. היא צריכה אנרגיה מזינה ממערכת העיכול, היא צריכה אנרגיה  מהכבד כדי להניע חומרים מגינים, היא צריכה את הכוחות שיש בכליות כדי לשלב במערכת החיסון את הזכרונות שיש לגוף מדורות קודמים של התמודדות עם מחלות שזה מה שיש בד.נ.א. של כל אחד והיא צריכה את אנרגיה השמחה של הלב כדי להחזיק את כל המערך הזה פועל ביעילות.

הרפואה הסינית, דרך דיקור סיני , יודעת לזהות את המקומות החלשים שגורמים למערכת החיסון של ילדינו להראות חולשה ולאפשר למחוללי מחלה להכנס לגוף וליצור מחלה – הרפואה הסינית יודעת לזהות אותם ולהניע לשם דם ואנרגיה כדי שיתחזקו ויוכלו לחזק את כל מערך החיסון.

הרפואה הסינית מתמחה בהזנת המערך כולו ויש ביכולתה להיות התשובה לילדים ותינוקות עם חולשת מערכת החיסון.  

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0

טיפולים נוספים בדיקור סיני

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן