דיכאון טיפול טבעי בעיניים אחרות

התבוננות עומק מזווית אחרת של אחת הבעיות הקשות והנפוצות בעולם

בואו נבין רגע מהו דיכאון

דמיינו את האדם הראשון כשהוא רואה לראשונה סתיו, דמיינו את ההרגשה כשהוא רואה שלכת מהעצים, יובש של צמחים, פחות שעות אור ויותר חושך, מזג אוויר שמתמלא ברוחות עזות וגלי קור ואז דמיינו שמתחיל החורף והעננים מכסים את השמים ומסתירים את השמש, בעלי החיים נעלמים, גשם מציף את הכל והקור מחלחל לתוך העצמות. הוא לא יודע שאחרי החורף מגיע אביב. הוא מביט במגמה הכללית של הטבע והיא צבועה בשחור והופכת כהה כל יום שעובר והוא לא יודע שזו רק תקופה ושזה יעבור. הוא מבועת. ככה בדיוק מרגיש מי שסובל מדיכאון. כל הסימנים, כל המחשבות, כל המטרות – הכל מרגיש כאילו המצב רק ילך ויחשיך.  

אנחנו, שמביטים מהצד, יכולים לומר שזו רק תקופה שתעבור ממש כמו הסתיו והחורף הראשון אבל הוא, שנמצא בתוך המציאות הפנימית של עצמו, מרגיש כאילו יש רק כיוון אחד והכיוון הוא ממש לא טוב.

מי שסובל מדיכאון נכנס לחדרו, למיטתו, מכסה את ראשו בשמיכה ומחכה שסערת החורף תעבור. ממש כמו האדם הראשון שהרגיש שכוחות חיצוניים ושטניים משתלטים לו על המציאות וקובעים בשבילו מה יקרה. בדיוק כמו האדם הראשון גם אדם הסובל מדיכאון מקווה בכל ליבו שיקרה קסם והוא יקום מחר בבוקר למציאות שתיראה אחרת. ובדיוק כמוהו הוא צריך להבין שלמציאות יש תכנית משלה בה הוא צריך להשתלב ואם לא יאסוף את עצמו ויקום לעשות שינויים – הם פשוט לא יקרו.

מי שהצליח להתחבר לחוויית האדם הראשון ועונות השנה והבין את הצורך העמוק לכסות את הראש בשמיכה יבין בקלות את כל הסימנים שמאפיינים דיכאון – עצבות, תסכול, עייפות כל הזמן, חוסר/עודף שינה, אי שקט, אבדן ענין בכל פעילות, אכילת יתר או אי אכילה, שינויים מהירים במשקל, תחושת אשם, תחושת חוסר ערך, כאבים ללא סיבה ידועה, בכי רב, האטה גדולה בכל תנועות הגוף, ירידה ביכולת ריכוז וביכולת קבלת החלטות, מחשבות אבדניות.

"דיכאון" מעיניים אחרות

אז מה קורה בגוף?

הגוף מושפע ישירות מהמצב הנפשי, כמו תמיד. התכנסות, הסתגרות והאטה מאפיינים גם את הגוף. אנרגיה שזרמה באופן מהיר וזמין לכל הכיוונים עכשיו מתמקדת פנימה. ממש כמו ה"ראשון" ששכב בתנוחת עובר על הרצפה במערה מכוסה כולו   בפרוות דוב או כל שק"ש אחר, נושם לאט בעיניים עצומות וליבו מלא עצב על החיים שאיבד וכך איברים שזכו לדם חדש וכוחות מחודשים לא מקבלים מספיק אספקה. אזורים גופניים שצריכים הזנה – מסתפקים במינימום ולכן מייצרים כאבים שונים ועייפות… הרבה עייפות. הגוף עובר להתנהל בקצב של שינה – קצב איטי ומינימלי ששומר על שימוש במעט כוחות.

התנהגויות הגוף והנפש פועלות במקביל ומאד חשוב לדעת שכל תגובה דורשת מאמץ מיוחד ולכן הקושי לגייס את הסובל מדיכאון לפעילות הוא מאד קשה ומובן.

מה עושים בדיקור סיני?

המטרה הטיפולית מתחלקת לשני שלבים שנעשים במקביל:

הדבר הראשון שצריך לעשות זה לעצור את חווית החושך וההתכנסות. במילים אחרות להיכנס למערה, לפתוח את החלונות, לנער את השמיכה ולאפשר כניסה של אוויר חדש ומלא אור. ההבנה שדיכאון הוא תקופתי ולכן יכול וצריך להסתיים היא קריטית בשביל הסובל.

הדבר השני הוא הנעת הכוחות הפנימיים בשביל לייצר ביקוש לאנרגיות חדשות וכך לדחוף את המערכת הנפשית והגופנית בחזרה לקצב החיים הרגיל.

הדיקור הסיני עושה את שני השלבים ביעילות נדירה. הנעת האנרגיה התקועה נעשית תוך כדי הפעלת איברים שאחראים ליצור תנועה קבועה וזורמת וחידוש הכוחות נעשה תוך כדי הפעלת האיברים שתפקידם להגביר יצור של דם ואנרגיה.

מה עושים בשיטות טיפול אחרות?

הרעיון הטיפולי דומה בשיטות השונות. הרצון לעצור את כדור השלג השחור הוא אותו רצון.
הרבה שיטות טיפול יודעות לעזור לעצור את המגמה המחלישה וסומכות על היכולת של האדם עצמו לחזור ולבנות את כוחותיו מחדש…אך  בנקודת זמן זו האדם חלש וכוחותיו אינם עמו.

השלב הטיפולי הראשון, עצירת ההתדרדרות, הוא המקום ששיטות שונות יודעות באופנים שונים לעסוק בו אבל השלב השני, שלב ההתחזקות, החזרת האנרגיה ושמחת החיים – בשלב זה הדיקור הסיני מראה את יכולותיו המיוחדות ואת האפשרות ליצור מציאות אחרת.  

אז מה עושים עכשיו?

  1. מבינים שצריך התערבות רפואית כדי לשבור את ה"מעגל השחור".
  2. מעודדים את הסובל מדיכאון, אם זה לא אתם, להירתם ולהתאמץ לקבל טיפול.
  3. בודקים את השיטות השונות ומזהים מטפלים שמתמחים בטיפול בדיכאון.
  4. מתאמים פגישת הכרות ואם מתאים – יוצאים לדרך.

25 שנות ניסיון

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כיצד מתבצע הטיפול

חלק א'

אבחון

האבחון, נעשה לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ולשון;
בחירת נקודות הדיקור נעשה בהתאם לאבחון

חלק ב'

טיפול בדיקור סיני

שיטת רפואה המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף.
הדיקור מסייע בהקלת כאבים, משפר את מערכת החיסון, מסייע בטיפול בבעיות רפואיות בגוף ובנפש

חלק ג'

טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית, בו נוצרת יניקה מקומית על העור באמצעות כוסות מחוממות. הטיפול בכוסות רוח, יעיל במצבי בריאות שונים כמו כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות ועוד.

0

טיפולים נוספים בדיקור סיני

לתאום טיפול, או אבחון ללא עלות

 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן